SPUMA CURATARE GENE SENSITIVE BUBBLE TOUCH

SKU: 00000990

lei 66.00

În stoc

Livrare gratuită

La toate comenzile ce depășesc 400 lei, oriunde în țară.

Suport clienți

Prin email la office@acaybeauty.ro sau telefonic la 0743 925 562.

Produse premium

Produse de cea mai înaltă calitate, pentru rezultate perfecte.

Informații suplimentare
Greutate 0.075 kg
Dimensiuni 20 × 5 × 5 cm

Descriere

SPUMA CURATARE GENE SENSITIVE BUBBLE TOUCH PENTRU APLICAREA EXTENSILOR DE GENE

Spuma curatare gene Sensitive Bubble Touch este special formulată pentru o curățare eficientă și blândă a genelor naturale si a extensiilor gene, fiind ideala pentru pielea sensibilă. Această spuma pentru gene îndepărtează impuritățile, sebumul și reziduurile de machiaj fără a afecta retenția extensiilor fir cu fir.

De ce sa alegi spuma curatare gene Sensitive Bubble Touch?

  • Formula delicată pentru pielea sensibilă. Spuma de curățare gene are o textura fina, aerată, care curată fără sa usuce pielea , este recomandata a se utiliza atât in cadrul procedurii de aplicare a extensiilor de gene cât si pentru îngrijirea extensiilor de gene post-procedura, acasă.
  • Curățare eficiența, fără compromisuri. Spuma curățare gene Sensitive Bubble Touch are la baza 4 tipuri de agenți tensioactivi derivați din nuca de cocos. Ideală pentru o curățare optimă in cadrul procedurii de aplicare a extensiilor de gene, conferă o aderenta ridicată a adezivului pe firul natural.
  • Eficiența chiar si in cazul make-up-ului excesiv.
  • Vine însoțită de pensula de curățare cadou.

Utilizare recomandată a spumei de gene sensitive Bubble Touch

  • înainte de procedura de aplicare a extensiilor de gene
  • înainte de îndepărtarea extensii gene daca clienta este machiată in exces
  • după aplicarea remover-ului pentru extensiile de gene, produsul trebuie îndepărtat integral
  • pentru curățarea zilnică a genelor și extensiilor, ajuta la menținerea si mărirea durabilității extensiilor

Spuma curățare gene sensitive Bubble Touch este un pas esențial in orice rutina profesională de pregătire si de îngrijire a extensiilor de gene.

Daca spuma de gene patrunde in ochi, clatiti cu apa din abundenta 5 minute.

Valabilitatea spumei de curatare extensii gene Bubble Touch Sensitive, este de 6 luni de la deschidere . Recomandam depozitarea produsului in pozitie verticala, intr-un loc ferit de lumina, cu temperatura de pana la 24OC, evitand variatiile mai mari de 7OC.

Dupa utilizare stergeti foarte bine capacul.

Volumul solutiei este de 50mL.

Produs fabricat in Coreea de Nord.

A nu se lasa la indemana copiilor.

Solutie destinata exclusiv pentru uz profesional, de catre persoane certificate in aplicarea extensiilor de gene.

Pozele au caracter informativ.

Pentru mai multe detalii nu ezita sa ne contactezi.